8% av et norsk vekstselskap innen programvare for automatisert regnskapsavstemming til salgs

Objektinformasjon

ID

22196

Område

Oslo

Bransje

Software/Fintech

Pris

Ta kontakt med megler

Omsetning

ARR: inkl. signerte kontrakter 24,9 MNOK

Andel til salgs

8%

Mulighet for kjøp av aksjepost i Accountflow

Det tilbys for salg 22 275 aksjer, tilsvarende om lag 8% av Accountflow, et norsk vekstselskap som utviklerprogramvare for automatisert regnskapsavstemming. Selskapets løsning benyttes i dag av 7 av de 10 største regnskapsbyråene i Norge, og virksomheten forbereder videre vekst i hjemmemarkedet og internasjonalt.

Teknologien er utviklet for et område som stiller høye krav til presisjon, sporbarhet og tillit. At flere av markedets største aktører har valgt løsningen, underbygger selskapets posisjon i det norske markedet.

Transaksjonen

Aksjeposten tilbys til NOK 297 per aksje, tilsvarende et markedsbasert verdsettelsesnivå på om lag fire ganger årlig omsetning. Prisingen gjelder den aktuelle aksjeposten og er fastsatt med sikte på en effektiv transaksjon. Minimumsinvesteringen er NOK 100 000.

Teknologi og automatisert avstemming

Ved avstemming i stor skala må millioner av transaksjoner kontrolleres systematisk mot blant annet bank, lønn, reskontro og hovedbok. Generelle AI-modeller kan være kostbare når hver enkelt transaksjon skal analyseres på tvers av flere datakilder. Accountflow kombinerer derfor spesialisert teknologi og regelbasert automatisering for å håndtere hovedvolumet effektivt. Selskapet har etablert en ledende posisjon innen denne typen løsninger.

Selskap, eiere og kunder

Accountflow har et profesjonelt styre og eiere som blant annet omfatter IDEKAPITAL, StartupLab og tidligere CEO i Kahoot. Det børsnoterte teknologiselskapet ECIT har nylig gått inn på eiersiden med en eierandel på 10 prosent.

ECIT er et internasjonalt konsern med virksomhet i 11 land, rundt 120 kontorer og mer enn 3 000 ansatte. Eierskapet og samarbeidet gir Accountflow et mulig springbrett for videre internasjonal utvikling.

Internasjonal ekspansjon

Selskapet planlegger lansering i England sammen med ECIT og i Sverige sammen med Aider og View Ledger i tredje kvartal 2026. Som del av forberedelsene gjennomføres test- og pilotprosjekter i begge markedene.

Flere av dagens kunder er internasjonale konsern med virksomhet i flere land. Accountflow går dermed inn i ekspansjonen med etablerte kunderelasjoner, dokumenterte resultater og et produkt som allerede er tatt i bruk av ledende aktører. Dette kan redusere gjennomføringsrisikoen og legge til rette for raskere utrulling i nye markeder.

Lanseringene i England og Sverige kan danne grunnlag for videre ekspansjon i Europa. Accountflow oppgir samtidig en årlig kundefrafall på under 0,2 prosent, noe som indikerer høy kundelojalitet og en stabil base av gjentakende inntekter.

Marked og verdsettelse

Markedet for automatisert avstemming er i utvikling. Den internasjonale konkurrenten Silverfin, som er etablert i 15 land, ble nylig kjøpt opp av Visma for NOK 3,2 milliarder. Transaksjonen illustrerer den strategiske interessen for løsninger innen avstemming, regnskap og finans.

Verdsettelsen av den tilgjengelige aksjeposten er basert på selskapets dokumenterte virksomhet og markedsposisjon i Norge. Potensiell vekst i England og Sverige, blant annet gjennom samarbeidene med ECIT, Aider og View Ledger, er etter opplyst ikke fullt innarbeidet i dagens verdsettelse.

Nøkkelopplysninger

  • Tilgjengelig aksjepost: ca. 8 prosent av selskapet
  • Antall aksjer til salgs: 22 275
  • Pris per aksje: NOK 297
  • Minimumsinvestering: NOK 100 000
  • Indikert verdsettelsesnivå: ca. 4 ganger årlig omsetning
  • Årlig kundefrafall: under 0,2 prosent
  • Planlagt lansering i Sverige og England: tredje kvartal 2026

Videre informasjon

Ved interesse for videre dialog kan megler kontaktes for videre informasjon og nærmere opplysninger om den tilgjengelige aksjeposten. Informasjonen er foreløpig og må vurderes sammen med relevant transaksjonsdokumentasjon og egen due diligence.

 

Konfidensiell informasjon. Foreløpige tall og planer. Det gis ingen garantier for korrekthet eller fremtidig utvikling, og ingen krav kan rettes mot selskapet basert på dette materialet.

Meld interesse for objektet!

Ta kontakt med oss gjennom kontaktskjemaet under, så kommer vi tilbake til deg så snart som mulig. Det er også mulig å kontakte megler direkte på e-post eller telefon, se informasjon under megler informasjonen på denne siden.